Data publicării: 4 august 2016

film-mb000

În perioada 15-25 august se va desfășura cea de a II-a ediție a festivalului ZILELE FILMULUI ISTORIC ÎN BUCOVINA. Locațiile proiecțiilor sunt orașul Suceava (în cetatea medievală, muzeul de istorie și hanul domnesc) în Câmpulung (la casa de cultuă și complexul Aquarius) și Vatra-Dornei (în casa de cultură, sala oglinzilor din primărie, grădina cazinoului din parcul central, pârtia Veverița și centrul vechi). În cadrul acestei ediții vom proiecta până la 60 de filme, de asemenea avem 30 de invitați și sperăm să atingem un număr de 10 000 de spectatori, participanți. În cadrul acestei ediții vom proiecta până la 60 de filme, de asemenea avem 30 de invitați și sperăm să atingem un număr de 10 000 de spectatori, participanți.