Data publicării: 1 noiembrie 2023

Muzeul Național al Bucovinei vă invită vineri, 3 noiembrie 2023, ora 13, la Muzeul de Istorie, la vernisajul expoziției Taberei de pictură a Muzeului Național al Bucovinei, organizată anul acesta la Mănăstirea Humorului.

Expoziția reunește 43 de lucrări de pictură, colaje, pastel, ale artiștilor plastici profesioniști: Cela Neamțu, Costin Neamțu, Liviu Suhar, Virgil Parghel, Doina Valeria Mihăilescu, Ștefan Potop, Pușa Pîslaru, Oana-Ruxandra Hrișcă, Liviu Șoptelea, Ovidiu Buzec, Ion Coțofan, Sorin Baciu, Sergiu Grapă, Emilian Adrian Gavrilean, Răzvan Ștefan Horobeț și Konstantyn Ungureanu BOX.

Expoziția poate fi vizitată în perioada 24 octombrie – 15 noiembrie 2023, între orele 10-18, de marți până duminică.

invitatie Expo Tabara 2023